בודי טייט - Bodytite

™BodyTite היא שיטת הטיפול המתקדמת ביותר בתחום האסתטיקה הרפואית, לטיפול במצבורי שומן תת-עורי נקודתי, המצטבר בחלקי הגוף השונים. מכשיר שאיבת שומן בשיטת בודיטייט, ממיס את השומן בטכנולוגית גלי רדיו (RF), ממצק את העור ותורם לחיטוב הגוף באזור המטופל – כל זאת בפעולה אחת.

מטופלים רבים אשר משקיעים מאמצים גדולים על מנת לחטב את גופם, לא תמיד מצליחים באמצעות הקפדה על משטר פעילות גופנית ואף תזונה קפדנית להגשים את מטרתם. ניתוח שאיבת שומן מסייע ביעילות בהסרה של שאריות שומן אך במקרים מסוימים הגוף אינו נראה מאוד אסתטי בגלל העור הרפוי שנותר. ניתוח שאיבת שומן גם מצריך הרדמה כללית, זמן החלמה יחסית ארוך והוא משאיר אחריו צלקות קטנות שניתן לטשטש אך לא להעלים. הליך זעיר ופחות פולשני בשם בודי טייט – Bodytite מאפשר לחסוך מהמטופל את כל אותם חסרונות ותופעות לוואי ובאמצעותו ניתן להעניק למטופל את התוצאות הרצויות.

מה זה בודי טייט?

בודי טייט הוא מכשיר טכנולוגי לשאיבת שומן מתקדמת שעושה שימוש בתדר רדיו למטרת המסת השומן בחום ושאיבת השומן שנמס אל מחוץ לגוף. על גבי העור מונחת אלקטרודה ומתחת לעור מחוברת צינורית שאיבת שומן שדרכה גם מכוונים אנרגיית חום לתוך רקמת השומן. מדובר בפיתוח חדשני שמאפשר להסיר רקמות שומן שהופכות לרכות ונוזליות יותר באופן מידי – באמצעות תהליך זה ניתן להעניק למטופל טיפול יעיל יותר מכל מכשיר אחר שמיועד רק לשאיבה או המסת שומן.

ניתוח בודי טייט נחשב למאוד בטוח עם תוצאות יעילות של מיצוק העור. המכשיר מיועד לטפל בכל אזור שבו יש עודף שומן כמו הירכיים החיצוניות , הברכיים, הצוואר, הבטן או הישבן. באמצעות בודי טייט ניתן לחטב ולעצב מחדש את הגוף, לקבל מראה חלק יותר, להתמקד באזורים בגוף שלאורך השנים איבדו מגמישותם, נראים רפויים ויש בהם מצבורי שומן הפוגעים במראה האסתטי.

מי מועמד מתאים להליך בודי דייט ומי לא?

המועמד המתאים לניתוח בודי טייט הוא מטופל שסובל מהצטברות של שומן לאורך שנים באזור ממוקד למשל : הירכיים החיצוניות (צידי האגן), הזרועות, הצוואר או כל אזור אחר בגוף. המועמד צריך להיות במשקל גוף שקרוב למשקל האידיאלי שלו, במצב בריאותי טוב ומי שעל אף ניסיונות חוזרים ונשנים לאורך שנים של הקפדה על אימון גופני ותזונה בריאה אינו מצליח להיפטר מהאזורים השומניים בגוף. רמת הרפיון של עור המטופל צריכה להיות ברמה בינונית בעוד שמשקל גופו צריך להיות בטווח שלא עולה על כשלושים אחוז מהמשקל האידיאלי. מומלץ שהמטופל לא יצרוך טבק, שההיסטוריה שלו לא תראה תנודות קיצוניות במשקל והציפיות שלו מההליך יהיו ריאליות.  הסרת שומן באמצעות בודי טייט אינה מומלצת עבור נשים בהריון או בעת ההנקה, מטופלים שסובלים ממחלות עור וזיהומים, מטופלים בעלי אלרגיות לחומרי הרדמה מקומיים מסוימים ואף מטופלים בעלי היסטוריה רפואית של מחלות אוטואימוניות.

בודי טייט תמונות לפני ואחרי

מהם האזורים בהם ניתן לטפל בעזרת בודי טייט?

ההליך מיועד לטפל במצבורי שומן ממוקדים שלמרות ניסיונות דיאטה ופעילות גופנית אינם קטנים. באמצעותו ניתן להרגיש באופן מידי שיפור במוצקות של העור  בזכות עלייה בייצור קולגן ואלסטין בגוף. את ההליך אפשר כאמור לבצע באזורים שונים בגוף שבהם קיימת הצטברות של שומנים. אזורים אלה כוללים למשל:

כיצד מבוצע בודי טייט?

ניתוח בודי טייט הוא פעולה זעיר פולשנית ,מאוד דומה להליך שאיבת שומן ,אך הוא אינו מצריך זמן החלמה ארוך או שימוש בטכניקת ניתוח מורכבת. במהלך ההליך משתמשים בטכנולוגיה שפועלת על תדר גלי רדיו ובאמצעותה ניתן להפוך את השומן שהצטבר בגוף לנוזלי ולהסיר אותו מאזורים בעייתיים. כיוון שאנרגיית חום פועלת מתחת לעור ניתן לבצע את הסרת השומן תוך הידוק של העור בו זמנית. ההליך מתבצע לרוב בהרדמה כללית ומתחיל בהזלפת תמיסה הכוללת חומר הרדמה מקומית לאזור שממנו מתכננים לבצע את הסרת השומן על מנת להקל על תחושת הכאב של המטופל בזמן ההליך. בנוסף לחומר ההרדמה המקומית התמיסה מכילה גם גם אדרנלין שמטרתו להקל על הסרת השומן ולמזער את הסיכון לדימום יתר. הליך בודי טייט אורך בין שעה לשלוש שעות וחייב להתבצע בעדינות וזהירות – משך זמן ההליך נקבע כמובן בהתאם להיקף האזור שבו מתמקדים. בזמן ההליך המטופל בהרדמה כללית והמנתח רואה בזמן אמת איך מתקבל פיסול הגוף במקום הפעולה.

שילוב בודי טייט עם שאיבת שומן

BodyTite משולב לרוב עם שאיבת שומן. מטופלים יכלו בעבר לבצע הסרה של ״כיסים״ קטנים של רקמות שומן שנוצרו אך שאיבת שומן לא יכולה לסייע במיצוק של העור. השילוב של שני סוגי הפרוצדורות מציג יתרון של יכולת המסת שומן יעילה עם פעולת הידוק העור שלא מתאפשרת רק באמצעות שאיבת שומן. ניתוח בודי טייט מעניק למטופלים שסובלים מרפיון בעור ברמה קלה עד בינונית ואזורים יחסית קטנים של הצטברות רקמת שומן את התוצאות הרצויות ומראה של מוצק יותר עם צלקות קטנות מאוד ומוסתרות. השילוב של ניתוח שאיבת שומן בשיטת הבודי טייט מפחית את ההופעה של שטפי דם ונפיחות באזור ומאפשר תהליך החלמה מהירה יותר של המטופל. 

תוך כמה זמן רואים תוצאות?

תוצאות ההליך משתנות בין מטופלים –  התכווצות העור יכולה להיות ברמה של עד כשלושים אחוז. ניתן כבר בחלוף שלושת השבועות הראשונים שלאחר ההליך לראות שיפור במראה האזור אך את התוצאות הסופיות יש לבחון לפחות כשלושה חודשים לאחר הטיפול ועד חצי שנה. תוצאות הניתוח יהיו מאוד ברורות לאחר ההליך כאשר ניתוח הבודי טייט נעשה בשילוב של שאיבת שומן. הנפיחות באזור יורדת לאחר כחודשיים עד שלושה חודשים. לאורך השנה הראשונה ממועד ההליך וככל שייצור הקולגן בגוף ישתפר בהדרגה, כך העור ייראה יותר הדוק ואסתטי. הקפדה של המטופל על שגרת חיים בריאה ושמירה על משקל גופו (עם עלייה לא מהותית ולכל היותר  בין 3 – 5 קילוגרמים) תאפשר לשמור על תוצאות ההליך לאורך שנים.

המלצת מטופלים

תופעות לוואי

לפני שמחליטים לעבור הליך רפואי, חשוב להבין את תופעות הלוואי האפשריות. מרבית תופעות הלוואי של ניתוח בודי טייט הן קצרות מועד ויכולות לכלול: נפיחות, הופעה של שטפי דם, אדמומיות ואף רגישות בעור באזור שבו בוצע ההליך. ייתכן שהמטופל יבחין בשינויים בגוון העור – כל אלה יחלפו לאחר כשלושה שבועות ממועד ההליך. במידה וקיים חשש מתופעות הלוואי חשוב לקבל את כל המידע מהרופא במהלך פגישת הייעוץ.

התאוששות והחלמה

כיוון שבודי טייט מבוצע תוך התערבות מזערית ביותר ,תקופת ההחלמה קצרה באופן מהותי ביחס למשך ההחלמה מניתוח שאיבת שומן או כל ניתוח פלסטי מורכב אחר. לאחר כשלושה שבועות מביצוע ההליך, המטופל יתבקש להגיע לפגישת מעקב על מנת לאפשר לרופא לבצע הערכה של קצב תהליך הריפוי. במידה והכל מתנהל כצפוי, המטופל יוכל לחזור לשגרת חייו לאחר מספר ימים. יש להקפיד שלא לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית או להרים חפצים כבדים בשלושת השבועות הראשונים ועד כחודש וחצי מהניתוח – יש לקבל בכל מקרה את אישורו של הרופא.

תהליך ההתאוששות יכול להיות מלווה בתחושת כאב קלה, נפיחות באזור זו הופעה של שטפי דם – תסמינים שיחלפו לאחר כשבוע שבועיים. המטופל יתבקש ללבוש בגד דחיסה (מחטב) שימנע נפיחות באזור וגם יבטיח שהעור ייראה אסתטי בתום תהליך הריפוי. בימים הראשונים שלאחר ההליך מומלץ להקפיד על מנוחה (אין צורך להקפיד על תנוחה מסוימת), יש לוודא שהחתכים שבוצעו בזמן הניתוח מטופלים כראוי ולוודא שהם נשארים נקיים ויבשים עד כמה שניתן – יש לשטוף את האזור רק על פי הוראות הרופא, בעדינות ולהימנע משפשוף של החתכים. מומלץ להקפיד על תזונה עשירה בחלבון וכמות יחסית קטנה של פחמימות ואף להכניס לגוף כמות נוזלים מספקת.

 האם ישנם סיכונים ל- Body Tite?

הטכניקה בה משתמשים במהלך בודי טייט לא נחשבת לפולשנית ולכן רמת הסיכון היא יחסית נמוכה. החתכים הקטנים שמבוצעים מפחיתים את הסיכון להתפתחות של זיהומים, נזק לעצבים והיווצרות של צלקות. סיבוכים כתוצאה מהליך בודי טייט הם אפשריים אך נדירים מאוד – תהליך ריפוי איטי או התפתחות של זיהום כתוצאה מטיפול לא נכון באזור החתכים למשל יכולים להוביל לצורך בנטילת אנטיביוטיקה. זמן ההחלמה מהיר משמעותית ביחס להליך אסתטי רחב יותר. המכשור בו משתמשים למטרת ביצוע בודי טייט כולל חיישני טמפרטורה שמאפשרים למנוע פגיעה בעור כתוצאה מחשיפה מוגזמת לאנרגיה ומגנים מפני נזקי חום ושינוי בפיגמנטציה של העור.

מהם היתרונות של בודי טייט?

לבודי טייט יש יתרונות רבים  – הוא מאפשר המסה והסרה מהגוף של כמות שומן גדולה, הידוק של העור ושיפור המראה האסתטי של האזור בו מתבצע הניתוח. טכנולוגיית השימוש בגלי רדיו מאפשרת לבצע הרמה של העור ויוצרת קרישה של כלי דם קטנים שמפחיתים את הסיכון לדימום יתר. Bodytite יכול לסייע למטופלים רבים שסובלים מעודף משקל משמעותי להיפטר מעודפי השומן. במידה ומדובר באזור טיפול יחסית קטן, ההליך יכול להיות מבוצע בזמן קצר – עד כחצי שעה. ההליך מהווה פתרון עבור מטופלים שסובלים מהיווצרות של כיסי שומן ועור נפול כיוון שהם אינם מועמדים לשאיבת שומן. מטופלים אלה אינם יכולים לעבור שאיבת שומן כיוון שההליך רק יגרום לתופעה של עור רפוי ומקומט והוא מצריך התערבות יחסית חודרנית שלעיתים מהווה סיכון ואף מצריך תהליך החלמה ארוך. בודי טייט מהווה פתרון עבור כל אותם מטופלים שסובלים מהצטברות של משקעי שומן ושעבורם לא נמצא אף פתרון אחר.

תשובות לשאלות נפוצות:

האם בודי טייט משאיר צלקות?

הסימן היחיד שנותר לאחר ההליך הוא החתך הזעיר דרכו מוחדרת הקנולה אל שכבת השומן. מדובר על סימן זעיר ביותר שנוטה לדהות במהרה. את הסימן הרופא מסתירים בקפלים טבעיים של העור ולאחר כ-18 חודשים כמעט ולא ניתן להבחין בו כלל. מרבית המטופלים מדווחים על היעדר כמעט מוחלט של סימן לאחר תקופת ההחלמה.

האם ישנה הגבלת גיל לביצוע ההליך?

באופן עקרוני כל עוד מדובר על מטופל מעל גיל 18, בבריאות טובה, משקל גוף תקין וללא מחלות רקע שלא מאפשרות לעבור את הטיפול ניתן להיעזר בבודי טייט למיצוק העור והסרת עודפי שומן באזורים בעייתיים גם עד גיל 70-75. כמובן שהטיפול מתאים הן עבור גברים והם עבור נשים.

האם חייבים לחכות לסיום תקופת ההריונות והלידות?

שלא כמו הליכים כירורגיים להסרת שומן והסרת עודפי עור למשל, בודי טייט אפשר לבצע גם בין הריונות כדי לתמוך במראה מהודק וצעיר יותר. אין כל מניעה לעבור את ההליך לאחר סיום הנקה למשל ועד להריון הבא. נשים רבות נעזרות בהליכים קוסמטיים ופלסטיים כמו בודי טייט כדי לשמור על גזרה נאה ופיגורה צעירה גם בתקופות אלו.'

למידע על טיפולי שאיבת שומן נוספים:

שאיבת שומן

שאיבת שומן בלייזר

J PLASMA

ד"ר חיים הלוי
ד"ר חיים הלוי

מומחה לשאיבת שומן בעל שם עולמי
ניסיון של למעלה מ-2,500 טיפולים

ד"ר חיים הלוי

לפגישת ייעוץ