J PLASMA

ג'יי פלזמה הינה פריצת דרך בתחום האסתטיקה והיא משמשת למתיחת עור, כחלק מתהליך שאיבת שומן.

עודפי שומן עיקש יכולים להצטבר במגוון אזורים בגוף וליצור אי נוחות, לפגוע בפיגורה הכללית ובאסתטיקה. שאיבת שומן היא הפתרון האולטימטיבי לאותם אזורים שלא מגיבים לפעילות גופנית או ירידה במשקל. בעוד שבעבר, שאיבת שומן לוותה בחשש ליצירת עור עודף באזור בשנים האחרונות, טכנולוגיות מתקדמות מאפשרות למנתח לא רק לשאוב שומן עיקש ולעצב מחדש את הגוף אלא גם למצק, להדק ולהצעיר את העור. השיטה המתקדמת ביותר כיום היא ללא ספק מכשיר ה J PLASMA – ג'יי פלזמה המשתמש באפקט פלזמה עוצמתי עם תוצאות מרשימות. המכשיר הוא לא פחות ממהפכה בעולם האסתטיקה הפלסטית. איך פועל המכשיר? מה היתרונות והחסרונות שלו והאם הוא מתאים לכל אזור בגוף?

מהו J PLASMA?

מכשיר הג'יי פלזמה (או רנובניון – renuvion) הוא המכשיר המתקדם בעולם כרגע בתחום מיצוק והידוק העור לאחר שאיבת שומן. המכשיר משמש לתמיכה בהליך השאיבה על ידי אפליקציה של טכנולוגיה מתקדמת ישירות אל הרקמות העמוקות של העור. פעולתו של הג'יי פלזמה מאפשרת למנתח למזער עודפי עור, להדק את העור ולעודד החלמה אסתטית יותר. השימוש במכשיר לא דורש חיתוך נוסף של העור מעבר לזה שנעשה בכל שאיבת שומן סטנדרטית, הוא לא מוסיף זמן רב לניתוח, מקל על תופעות הלוואי לאחר ההליך ומקצר את זמן ההחלמה.

שאיבת שומן תמונות לפני ואחרי

איך עובדת הטכנולוגיה?

ייחודו של הג'יי פלזמה הוא בשילוב בין שתי טכנולוגיות נפרדות: גלי רדיו (radio frequency energy – RF) ופלזמת הליום קרה  (cold helium plasma) ליצירת אפקט פלזמה עוצמתי. הטכנולוגיה בבסיס המכשיר פותחה במקור עבור פרוצדורות רפואיות בתחום הכירורגיה, הגניקולוגיה, האונקולוגיה ועוד. המחקר והפיתוח שלה מבוסס ראיות ונשען על עקרונות מדעיים מוצקים.

למכשיר ישנה ידית חד פעמית, אותה מחליפים בין מטופל למטופל, כאשר בקצה שלה ממוקם פתח דרכו מוזרם גז ההליום. גלי רדיו המיוצרים על ידי המכשיר משרים יוניזציה של גז ההליום – התוצאה היא פלזמה קרה, אנרגיה בעלת יכולת לחמם ולקרר רקמות כמעט בו זמנית. כאשר המנתח מעביר את ידית המכשיר באזור הנבחר האנרגיה מפוזרת באופן אחיד בשכבה התת עורית. פעולת המכשיר מאפשר צריבת רקמות מדויקת מאוד ובעלת השפעה עוצמתית מבחינת מתיחת העור, יותר מכל טכנולוגיה שנראתה בעבר.

למי מתאים הטיפול ב- J PLASMA?

באופן כללי, שאיבת שומן הוא הליך המתאים למי שנמצא במשקל גוף תקין עד מעט מעל הממוצע, הוא אינו מיועד למי שירד רבות במשקל ואינו מתאים למי שסובל מעודפי עור משמעותיים או צלוליט משמעותי. המטרה של שאיבת שומן היא להיפטר מאותם מצבורי שומן עיקש שלא מגיבים לפעילות גופנית ודיאטה, לעצב אותם מחדש וליצור צללית מחמיאה יותר. החידוש בג'יי פלזמה הוא האפשרות למצק את העור באופן משמעותי מאי פעם ולכן הטיפול מתאים גם למי שסובל ממעט עור עודף, למטופלים בעלי איכות עור ממוצעת, מטופלים מבוגרים וכל מי שרוצה לעבור שאיבת שומן בסטנדרט הטיפולי הגבוה ביותר כיום.

המלצת מטופלים

באילו הליכים ניתן לשלב טיפול ב- J PLASMA?

המכשיר מתאים לשימוש בכל אזור בגוף בו נעשית שאיבת שומן. הוא מתאים במיוחד לאזורים נרחבים עם מצבורי שומן גדולים כמו הבטן, הירכיים, הזרועות, המותניים הצוואר והגב בהם ישנו חשש לרפיון העור לאחר שאיבת השומן. השימוש בג'יי פלזמה מהדק את העור, ממצק אותו ויוצר מראה אחיד יותר מכל שיטה אחרת. השימוש בג'יי פלזמה כחלק משאיבת השומן יכול במקרים מסוימים אפילו לייתר את הצורך בניתוח מורכב יותר הכולל הסרת עודפי עור.

מה היתרונות של J PLASMA ?

ג'יי פלזמה הוא מכשיר לא פחות ממהפכני בתחום שאיבת השומן ולא בכדי, יש לו יתרונות משמעותיים על פני שיטות אחרות:

  • תוצאות מרשימות וניכרות
  • התאוששות מהירה וזמן החלמה קצר
  • צלקת זעירה ולא מורגשת
  • הליך מהיר ומדויק
  • מתאים לשימוש בכל אזור בגוף
  • מתיחת והידוק העור באותה פרוצדורה
  • מתאים לשימוש גם במקרים גבוליים של עודף עור שבעבר לא היה עבורם פתרון למעט ניתוח מתיחת עור
  • מראה טבעי

האם יש חסרונות?

כפי שראינו, לטיפול בג'יי פלזמה יתרונות גדולים על פני שיטות אחרות לתמיכה בשאיבת שומן. כיום, הוא סטנדרט הטיפול הגבוה ביותר בתחום. ניתן לומר כי החיסרון היחיד הוא העלות של הטיפול במכשיר שכן היא מתווספת לעלות שאיבת השומן. למרות זאת, מטופלים רבים בוחרים בשיטה זו בשל התוצאות המרשימות שלה, קיצור זמן ההחלמה וההשפעה הניכרת על העור לאחר הליך שאיבת השומן.

האם ישנן תופעות לוואי? סיכונים כלשהם?

שאיבת שומן היא מההליכים הבטוחים והקלים ביותר למטופל ברפואה הפלסטית. בתוספת השימוש בג'יי פלזמה תופעות הלוואי צפויות להיות בעוצמה נמוכה יותר ומשך ההחלמה קצר יותר תודות לאפקט הפלזמה המטיב עם העור. תופעות הלוואי כוללות נפיחות, כאב ואי נוחות, אדמומית קלה ושטף דם ("סימן כחול"). בימים הראשונים ניתן להיעזר במשככי כאבים ובקומפרסים קרים לכ-15 ד' לסירוגין כדי להקל על התופעות אך אלו יעברו גם ללא כל התערבות לאחר כשבועיים (לעומת לאחר כשלושה שבועות ללא שילוב הג'יי פלזמה). סיכונים נדירים כוללים זיהום והיווצרות קמטוטים. שמירה על הוראות הרופא בדבר היגיינה לאחר הניתוח וחבישת בגד לחץ בשבועות הראשונים לאחר ההליך תמזער את הסיכון להיווצרות תופעות אלו כמעט ל-0.

האם הטיפול במכשיר משאיר צלקות?

שלא כמו ניתוחים פלסטיים נרחבים, שאיבת שומן היא ניתוח זעיר פולשני שכן היא אינה כוללת חיתוך מסיבי של רקמות. החתך היחיד שמבוצע הוא לצורך החדרת "קנולה", הצינורית הדקה דרכה נשאב השומן אל מחוץ לגוף. החתך מזערי, בגודל של 2-3 מ"מ בלבד והוא ממוקם על ידי המנתח בקפלים הטבעיים של הגוף ככל הניתן. את ידית המכשיר מחדירים דרך אותו פתח שנעשה לצורך החדרת הקנולה כך שאין צורך בחיתוך נוסף של העור. הצלקת הנותרת תתייצב ותתבהר במהלך 18 החודשים לאחר ההליך ומרבית המטופלים מדווחים על סימן בלתי מורגש וכמעט בלתי נראה לאחר תקופה זו.

תוך כמה זמן רואים את התוצאות?

את התוצאות הראשוניות של שאיבת שומן בשילוב מכשיר הג'יי פלזמה רואים לאחר כשבועיים (לעומת כשלושה שבועות בשיטות אחרות). אמנם לכל אדם קצב החלמה שונה אך עבור רוב המטופלים את התוצאות הסופיות ניתן לראות לאחר כשלושה עד שישה חודשים. בזמן זה האזור מחלים, מתייצב וצורתו הסופית ניכרת לעין.

לכמה זמן מחזיקות תוצאות הטיפול ב- J PLASMA?     

שומן שנשאב אל מחוץ לגוף לא יחזור לאותו מקום לעולם שכן גופנו לא מייצר תאי שומן חדשים. תודות לאפקט מיצוק ומתיחת העור של מכשיר הג'יי פלזמה האזור יישאר בעל מראה צעיר יותר, מתוח יותר ומוצק יותר. שמירה על משקל גוף תקין, פעילות גופנית סדירה ואורח חיים בריא יעזרו לשמור על תוצאות הניתוח למשך שנים רבות קדימה.

תשובות לשאלות נפוצות:

האם ישנה הגבלת גיל לשימוש ב- J PLASMA?

עקרונית, ניתן לעבור שאיבת שומן בשילוב ג'יי פלזמה מגיל 18 ועד 120, גיל כרונולוגי הוא לא בהכרח המדד להצלחת הטיפול. איכות העור והבריאות הכללית הם שני הקריטריונים המשמעותיים ביותר אותם בוחן מומחה לשאיבת שומן טרם מתן "אור ירוק" לביצוע ההליך. בנוסף, דווקא הטכנולוגיה המתקדמת של מכשיר הג'יי פלזמה מאפשרת להרחיב את מעגל המטופלים שיכולים ליהנות מהיתרונות של שאיבת שומן. בעבר, מטופלים אלו הופנו להליכים מורכבים יותר שכללו ניתוח להסרת עודפי עור. כיום, בשל אפקט מיצוק ומתיחת העור של המכשיר ניתן לעשות שאיבת שומן גם במטופלים בעלי איכות עור בינונית ומי שסובל ממעט עודפי עור באזור השאיבה עם תוצאות מרשימות.

האם ניתן לעבור את הטיפול בזמן היריון? בין הריונות?

נשים רבות מבקשות לשמר את הגזרה הצעירה גם בשנות הפוריות ולא להמתין לסיום תקופת ההריונות והלידות. בעוד שניתוחים פלסטיים כמו מתיחת בטן והסרת עודפי עור מומלץ לעשות רק לאחר ההיריון האחרון, שאיבת שומן בשילוב ג'יי פלזמה בהחלט אפשר לעשות בין הריונות, לאחר סיום ההנקה ועד ההיריון הבא. הריונות ולידות אינם פוגעים באיכות התוצאה.

מהן האלטרנטיבות לשימוש ב- J PLASMA?

למרות שכיום הסטנדרט הטיפולי הגבוה ביותר עם ההשפעה המשמעותית ביותר על העור הוא הג'יי פלזמה, ישנן שיטות נוספות למיצוק העור במהלך שאיבת שומן כמו בודי טייט – BodyTite, שאיבת שומן בלייזר ועוד. לאחר בדיקה, הרופא המומחה ימליץ על האפשרויות המתאימות ביותר לאזור ממנו תבוצע השאיבה בהתאם לנתוניו האינדיבידואליים של כל מטופל, הציפיות שלו מההליך ולאור ניסיונו בשיטות השונות.

למידע על טיפולי שאיבת שומן נוספים:

שאיבת שומן

בודי טייט

שאיבת שומן בלייזר

Picture of ד"ר חיים הלוי
ד"ר חיים הלוי

מומחה לשאיבת שומן בעל שם עולמי
ניסיון של למעלה מ-2,500 טיפולים

ד"ר חיים הלוי

לפגישת ייעוץ